” جگوار دو مدل مفهومی تمام الکتریکی را معرفی کرد “

جگوارلندرور از برنامه‌ی خود، مبنی بر وجود پیشرانه‌ی برقی در تمام محصولات، از سال ۲۰۲۰، خبر داد. با این هدف، روز گذشته دو نمونه‌ی مفهومی جدید با برند جگوار معرفی شدند.

Jaguar E-Type Zero Concept (2017) - picture 5 of 12 - Rear Angle - image resolution: 800x600
با رونمایی از ۲ مدل مفهومی برقی جدید، گروه خودروسازی جگوارلندرور اعلام کرد تمام محصولات شرکت جگوار که از سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شوند، پیشرانه‌ی برقی نیز خواهند داشت.

Jaguar Future-Type Concept (2017) - picture 5 of 31 - Rear Angle - image resolution: 800x600

مدل ای-تایپ زیرو
خودروی E-Type Zero مدلی است که جگوار خیلی به آن امیدوار است. در واقع این خودرو با آلایندگی صفر، نماینده‌ی خودروهای کلاسیک، در آینده‌ای با قوانین سفت و سخت محیط زیستی خواهد بود.

Jaguar E-Type Zero Concept (2017) - picture 7 of 12 - Interior - image resolution: 800x600
در این خودروی زیبا، باتری‌ها، پیشرانه‎ی برقی و تمام سیستم‌های کنترلی مورد نیاز، با پیشرانه‌ی کلاسیک ۶ سیلندر جگوار تعویض شده‌اند. اما ای-تایپ مدل ۱۹۶۸ فقط تا همین مقدار تغییر کرده است و سیستم تعلیق، ترمزها و حتی میل‌گاردان که قدرت را به محور عقب می‌رساند، بدون تغییر باقی مانده‌اند. ای-تایپ زیرو با کاهش وزن ۸۰ کیلوگرمی، در ۵.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که یک ثانیه سریع‌تر از مدل اصلی است و با یک‌ بار شارژ، ۲۷۵ کیلومتر مسافت طی می‌کند.Jaguar E-Type Zero Concept (2017) - picture 3 of 12

Jaguar Future-Type Concept (2017) - picture 15 of 31 - Technical image - image resolution: 800x600

تیم هنینگ، مدیر بخش کلاسیک جگوار لندرور، می‌گوید تغییر دادن این کلاسیک زیبا به یک خودروی برقی با کمترین تغییرات ممکن، امکان‌پذیر است. با اینکه ای-تایپ برقی پنل فرمان برقی و نمایشگر لمسی دارد، اما ساعت و برخی دکمه‌‌های آن دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

جگوار آینده
مدل دیگری که جگوار آن را معرفی کرد مدل مفهومی و خودرانِ فیوچر تایپ (Future-Type) است. این خودروی شهری کوچک با ظرفیت ۳ سرنشین، سیستم کاملی از نمایشگرها و فرمان هوشمند دارای هوش مصنوعی سایر است.
مدیران جگوار می‌گویند در آینده، مشتریان فقط با خرید این فرمان می‌توانند به خودروهای خودران فیوچر-تایپ دسترسی داشته باشند. همچنین هنگامی که به خودرو نیازی نیست، می‌توان آن‌ را در خدمات اشتراک خودرو قرار داد، تا برای مالک کسب درآمد داشته باشد.

Jaguar Future-Type Concept (2017) - picture 3 of 31 - Side - image resolution: 800x600
با اینکه فیوچر-تایپ یک خودروی کاملا خودران است؛ اما یان کلیوم، رئیس بخش طراحی جگوار، می‌گوید که این مورد صحیح نیست:
مشتریان ما در مورد خودروی جگوار، احساس ویژه‌ای دارند. با معرفی فیوچر تایپ، در صدد هستیم راهی برای حفظ این رابطه‌ی احساسی در آینده‌ای که ممکن است مشتریان نخواهند مالک خودرو باشند یا وقتی که جگوار خودروی خودران عرضه کند، پیدا کنیم.

Jaguar Future-Type Concept (2017) - picture 4 of 31 - Side - image resolution: 800x600
بر اساس تحقیقات ما، با وجود خدمات اشتراک خودرو، در آینده باز هم امکان تجربه‌ و لذت بردن از رانندگی با خودروهای لوکس وجود دارد. مسلماً در آینده مردم همچنان خواستار مسافرت راحت و لوکس هستند و پیشرفت سیستم اشتراک خودرو – حتی اگر افراد مالک خودرو نباشند – در واقع فرصت‌های زیادی برای تجربه محصولات جگوار به وجود خواهد آورد.

 

Jaguar Future-Type Concept (2017) - picture 14 of 31 - Technical image - image resolution: 800x600

Jaguar Future-Type Concept (2017) - picture 3 of 31Jaguar Future-Type Concept (2017) - picture 9 of 31 - Technical image - image resolution: 800x600