” لوکس ترین خودروی جهان ، مرسدس میباخ ۶ “

معرفی مرسدس میباخ ۶ :

 

مرسدس میباخ 6

در نمایشگاه CES 2015 مدل لاکچری F015 در شکل و شمایل یک ماشین خودران ظاهر شد و اکنون این غول صنعت خودروسازی جهان با یک کوپه تمام برقی بازگشته است. این مدل رسما ویژن مرسدس میباخ ۶ (Vision Mercedes-Maybach 6) نامگذاری شد.

مرسدس میباخ 6 معرفی شد

مرسدس بنز با خودروی مفهومی میباخ ۶ توانایی خود را در این زمینه به رخ رقبا کشیده است. این خودرو از طراحی بی‌نظیری بهره می‌برد و ظاهر تهاجمی آن نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب خواهد کرد.

مرسدس میباخ 6

میباخ ۶ حداقل تا به اینجای کار از لحاظ ظاهری به نظر می‌رسد در محدوده خود بهترین باشد که در آن شما می‌توانید خطوط آیرودینامیکی بسیار زیبا و ابعاد بسیار بزرگ با وجود کروکی بودن را مشاهده کرد که در کنار نوارهای کرومی رنگ بدنه، باعث زیبایی بی حد و مرز چهره این خودرو شده‌اند.جلوپنجره مشبک بزرگ خودرو با خطوط عمودی را هم می‌توان برگرفته از نسل‌های قبلی مرسدس میباخ (مدل‌های لوکس) دانست که در نسل کوپه و حالا کروکی مرسدس بنز میباخ ۶ تداعی‌گر شده‌اند، بویژه درب کاپوت بسیار خاص این اتومبیل که به صورت جفتی از پهلو باز می‌شوند و بجای حضور یک پیشرانه بزرگ در زیر آن، شاهد قرارگیری وسایل شخصی و مورد نیاز سرنشینان اتومبیل هستیم که پیش‌تر نمونه این درب‌ها را در بوگاتی “Galibier” دیده بودیم.

مرسدس میباخ 6

دماغه‌ی کشیده در کنار بخش انتهایی کوتاه این خودرو یادآور مرسدس AMG GT و چراغ‌های باریک جلو و عقب نیز شباهت زیادی به خودرو‌ی مفهومی ویژن گرن توریسمو دارد. جلوپنجره‌ی این خودرو نیز همانند AMG GT R از خطوط عمودی تشکیل شده  که بر اساس گفته‌ی مرسدس بنز از طرح کت و شلوار‌های لوکس الهام گرفته شده است. مرسدس بنز همچنین از رینگ‌های ۲۴ اینچی با پوشش‌های شفاف بهره برده است که علاوه بر زیبایی، بهبود آیرودینامیکی خودرو را نیز به همراه دارد. درب‌های این خودرو نیز از نوع گالوینگ هستند.

مرسدس میباخ 6

داشبورد با پنل‌های در و صندلی‌های جلو ترکیب شده و با یک چرخش ۳۶۰ درجه‌ای فضای خاصی را به وجود آورده است. به طور کلی مواد به کار رفته در ساخت، طراحی تر و تمیز، کف چوبی و برخی از ریزه کاری‌های دیگر همان حس لوکس بودن مدل F015 را تداعی می‌کند.

مرسدس میباخ 6

در بخش قوای حرکتی، میباخ ۶ از چهار موتور الکتریکی با توان کل ۷۳۸ اسب بخار بهره می‌برد که بدین ترتیب این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۴ ثانیه زمان احتیاج خواهد داشت.

بسته‌ی باتری ۸۰ کیلووات ساعتی نیز برای طی مسافت ۳۲۲ کیلومتر کافی خواهد بود. این خودرو همچنین از فناوری شارژ سریع نیز بهره می‌برد که به آن قابلیت شارژ کافی باتری برای طی مسیر ۱۰۰ کیلومتر را تنها در ۵ دقیقه می‌دهد. میباخ ۶ از شارژر‌های بیسیم و معمولی پشتیبانی می‌کند. اگر آمار و ارقام اعلامی مرسدس بنز صحت داشته باشد، میباخ ۶ یکی از توانمندترین خودرو‌های الکتریکی بازار خواهد بود.

مرسدس میباخ 6

ا فشردن پدال گاز میباخ ۶، این خودرو در کمتر از چهار ثانیه می‌تواند از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یافته و با حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت یکه تازی کند. ادعا می‌شود که مرسدس میباخ ۶ به عنوان یک خودروی الکتریکی لوکس با یک بار شارژ کامل می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر را طی کرده و با یک شارژ ۵ دقیقه‌ای قادر است مسافتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر را بپیماید. این کوپه کلاسیک توانایی دارد تا هم از طریق اتصال مستقیم و هم از طریق شارژ بی‌سیم انرژی مورد نیاز خود را تامین کند.

 

مرسدس میباخ 6

مجموعه باتری‌های جاسازی شده درون شاسی این اتومبیل هم به اندازه کافی بزرگ هستند تا این خودروی لوکس غول پیکر را تا مسافتی حدودا ۵۰۰ کیلومتری همراهی کنند، ولی با پیشرفت‌های حاصل شده در صنعت خودروسازی و همچنین معرفی ماشین‌های الکتریکی پیشرفته با محدوده حرکت بالاتر، کمپانی خودروسازی مرسدس بنز را به این فکر انداخته است تا در صورت تایید این خودرو و رساندن آن به مرحله تولید، مجموعه باتری‌های قوی‌تری برای آن ارائه کند.